CiekawostkiKościółReligia

Skandal w Watykanie. Szokująca nominacja dla papieskiego teologa

W najbliższym kręgu papieża Franciszka znajdował się jego kolega z Argentyny, arcybiskup Fernandez. Jest on znany z lewicowych poglądów oraz kontrowersyjnych dokonań pisarskich. Obecnie Franciszek mianował Fernandeza na przewodniczącego kluczowej kongregacji.

Victor Manuel Fernandez jest postacią kontrowersyjną. Powszechnie wiadomo o jego lewicowych poglądach oraz zainteresowaniach tematyką erotyczną. Fernandez jest autorem m.in. traktatu na temat sztuki całowania!

Znajomość Fernadeza i papieża Franciszka jest na tyle zażyła, że powszechnie wiadomo, że arcybiskup Fernandez pisze papieskie encykliki, przemówienia oraz liczne dokumenty. Był on także papieskim teologiem.

Obecnie 61-letni arcybiskup został mianowany szefem kluczowej Kongregacji Nauki Wiary. Zastąpił on na tym stanowisku kardynała Luisa Ladarię Ferrara.

Nieoficjalnie komentatorzy watykańscy przyznają, że taka nominacja wobec problemów zdrowotnych Franciszka może być próbą zachowania liberalnego kursu obranego przez papieża także w razie jego śmierci i powołania następcy.

Źródło:PP

fot. : arch. GD

Facebook Comments