AktualnościCiekawostkiPolska

Kolejny tajemniczy obiekt latający nad Polską?! Na poszukiwania ruszył śmigłowiec

Po znalezieniu rosyjskiej rakiety pod Bydgoszczą oraz obserwacji białoruskiego balonu szpiegowskiego nad Polską, do mediów trafiła informacja o trzecim tajemniczym obiekcie latającym. Tym razem nieznany aparat latający miał pojawić się w okolicach Nidzicy.

Mimo że wciąż trwają poszukiwania balonu, jaki nadleciał nad Polskę znad Białorusi, wojsko ruszyło do kolejnej akcji poszukiwań tajemniczego obiektu latającego.

Nieznane urządzenie lotnicze miało pojawić się w okolicach Nidzicy. W odróżnieniu do incydentu z rosyjską rakietą tym razem natychmiast przystąpiono do poszukiwań. Na miejsce w którym miał znajdować się tajemniczy obiekt wysłano śmigłowiec z Gdańskiej Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Po nieskutecznych poszukiwaniach, helikopter został odwołany a wojsko wydało komunikat.

O godz. 0.43 załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach otrzymała zadanie poszukiwania obiektu, którego upadek zaobserwowano w okolicach miejscowości Brzeźno Łyńskie w pobliżu Nidzicy” – czytamy w komunikacie. Śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy W-3WARM Anakonda wystartował o godzinie 1.02 i po godzinie lotu osiągnął rejon poszukiwań. „Po pół godzinie poszukiwań zadanie przerwano na polecenie służb koordynujących akcję. Śmigłowiec powrócił na macierzyste lotnisko Oksywie o godz. 3.20” – przekazano.

Zaledwie półgodzinne poszukiwania zaniepokoiły mieszkańców okolicy gdzie miał spaść tajemniczy obiekt.

Wciąż natomiast trwają poszukiwania balonu, jaki miał nadlecieć nad Polskę w nocy z 12 na 13 maja.

źródło: pp

fot. ilust. arch.

Facebook Comments