CiekawostkiKościółReligia

Watykan idzie dalej niż UE. Dla dobra planety wyrzekniesz się wszystkiego?!

Watykan wydał oficjalny przewodnik i zalecenia ekologiczne pod tytułem „Laudato Si’ Goals and Good Practices”. Autorzy dokumentu w swych wskazaniach dla ludzi posuwają się jeszcze dalej niż urzędnicy z Brukseli.

Watykański dokument opiera się na siedmiu celach wskazanych w encyklice Laudato Si. Ma on na celu wskazanie wiernym Kościoła Katolickiego jak należy postępować wobec uznanego i promowanego także przez Watykan nadchodzącego kataklizmu naszej planety.

W dokumencie czytamy między innymi o konieczności przejścia na dietę wegetariańską. Watykan wspiera także pomysł ograniczenia ruchu samochodowego oraz lotniczego powielając tezy wygłaszane w Brukseli.

Autorzy przewodnika ekologicznego dla katolików idą jednak o krok dalej, postulując konieczność ograniczenia, a nawet wyrzeczenia się własności prywatnej. Posiadanie rzeczy ma być ograniczone (dla dobra planety) a najpotrzebniejsze z nich ma funkcjonować w formie wypożyczenia.

Dokument zaleca także takie innowacja jak: branie zimnego prysznica, promocje spotkań w formule online w celu eliminacji konieczności przemieszczania się oraz eliminacje transportu indywidualnego na rzecz publicznego z wyłączeniem rowerów.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments