Zakaz śmiania się i radości. Nowe prawo wejdzie w życie na 11 dni

Zakaz śmiania się, okazywania radości, picia alkoholu oraz wszelkich rozrywek. To nowe prawo wprowadzone przez dyktatora Korei Północnej. Za łamanie zakazu, także w mieszkaniach prywatnych grożą wysokie kary a nawet zsyłka do obozu pracy!

Nowe prawo wprowadzone na rozkaz Kim Dzong Una ma obowiązywać przez 11 dni. Zakaz śmiania się i okazywania radości ma „pomóc” obywatelom Korei Północnej odpowiednio przeżyć 10 rocznicę śmierci Kim Dzong Ila, ojca obecnego przywódcy komunistycznej Korei.

Kim Dzong Il rządził Koreą Północną od 1994 roku aż do śmierci w 2011 roku, a następnie został zastąpiony przez swojego najmłodszego syna, obecnego przywódcę Kim Dzong Una.

Jak donoszą media z Korei Południowej, zakaz będzie dość łatwy do wyegzekwowania. Obywatele którzy nie mogą się smucić po śmierci ojca obecnego dyktatora mogą sobie uzmysłowić fakt, że to także 10 rocznica rządów Kim Dzong Una.

Korea Północna mimo chwilowego otwarcia w czasach prezydentury Donalda Trumpa dalej się izoluje od cywilizowanego świata. Obywatele tego kraju cierpią głód a wszelkie luksusowe dobra są dostępne tylko dla partyjnych urzędników.

Źródło: NHK/PP

fot. arch.

Facebook Comments