PolitykaPolskaŚwiat

Cejrowski ostro o zarzutach sprzyjania Moskwie. Podał jeden ważny argument

Podróżnik i komentator polityczny Wojciech Cejrowski odniósł się do zarzutu o wspieranie polityki Rosji przez osoby będące przeciwnikami Unii Europejskiej. Cejrowski podał jeden ważny argument odpierający takie zarzuty.

Wojciech Cejrowski w rozmowie z redaktorem Lisickim odniósł się do tezy, że przeciwnicy obecności Polski w Unii Europejskiej działają na rzecz Rosji.

Odpowiadam na to. To jest argument przepisany z czasów zaborów. Jeżeli ktoś podważał austro-węgierski porządek rzeczy w Krakowie i okolicy, no to na pewno był szpiegiem cara. Jeżeli ktoś podważał politykę Bismarcka i się buntował, no to najwyraźniej działał na rzecz cara.  -odpowiedział Cejrowski.

Jeżeli teraz ktoś twierdzi, że moje osobiste przemyślenia to są działania na zlecenie Moskwy, to ja niniejszym zgłaszam się do Moskwy, żeby mi zapłaciła. Bo ja to wszystko sam wymyśliłem, ja tak uważam, jak mówię  -dodał podróżnik.

Cejrowski znany z kontrowersyjnych wypowiedzi często jest oskarżany o sprzyjanie polityce Kremla poprzez wypowiedzi skierowane przeciwko Unii Europejskiej czy polityce USA.

Cejrowski ostro o Załenskim! Wróg Polski gorszy od Putina?

źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments