Cejrowski ostro o Załenskim! Wróg Polski gorszy od Putina?

Wojciech Cejrowski nazwał prezydenta Ukrainy Wołodymyra Załenskiego wrogiem Polski. Na poparcie swoich tez, znany podróżnik i dziennikarz przytoczył ostanie słowa prezydenta Ukrainy.

r e k l a m a

Brat na pewno nie (…) To raczej wróg Polski, bo za Wołyń nie przeprosił do tej pory, a pieniążki bierze z Polski – stwierdził Wojciech Cejrowski na antenie radia WNET.

Cejrowski przytoczył z oburzeniem wypowiedzi Załenskiego dotyczące zachęcania NATO do prewencyjnego uderzenia na Rosję.

W trakcie dyskusji podróżnik i komentator sceny politycznej przypomniał, że prezydent Zełenski dopuścił się w ostatnich tygodniach wyjątkowo zaskakujących wypowiedzi.

Zełenski wzywa NATO, żeby prewencyjne uderzenie atomowe zrobić na Rosję. To w tej sytuacji w Ameryce to oceniono (…), że ześwirował. Poprzednio myśleliśmy, że świrem jest Putin.- stwierdził Cejrowski.

r e k l a m a

Podróżnik doszedł do wniosku, że w tej sytuacji należy starać się zmienić rząd na Ukrainie.

Trzeba się rakiem wycofać z kontaktów ze świrem. Trzeba grać na zmianę reżimu na Ukrainie. Przecież ten człowiek jest niepoczytalny. I jeszcze zapisuje się do NATO – podkreślił.

Według Cejrowskiego głównym winowajcą tego, że wojna nadal trwa jest właśnie prezydent Załenski.

W kwietniu był wynegocjowany pokój. Putin powiedział, że wycofa się z całej Ukrainy (…), że życzy sobie w związku z tym, że zaatakował, podeptał ich, a teraz mówi: teraz zobaczyliście, jaki jestem silny, podeptałem was. Teraz w kwietniu się dogadali, że się cofnie z całego terytorium Ukrainy. W zamian za co? Za kolejną obietnicę, że Ukraina nigdy nie wejdzie do NATO i nigdy nie będzie miała broni atomowej – przypomniał Cejrowski.

Głównym jednak zarzutem wobec Załenskiego jest według Cejrowskiego fakt, że nie przeprosił on za zbrodnie wołyńskie dokonane na Polakach przez Ukraińców.

r e k l a m a

Źródło: WnetFM

fot. YT/GD

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Cejrowski ostro o Załenskim! Wróg Polski gorszy od Putina?

  • 23 października 2022 o 18:19
    Bezpośredni odnośnik

    A co było z lwami sprzed cmentarza Obrońców Lwowa, gdyby nie raban zrobiony nadal by były zasłonięte dyktami. Dla mnie Ukraińcy nie są żadnymi braćmi. Za Wołyń nie przeprosili, ekshumacja wstrzymali a nasi rodacy nadal leżą w bezimiennych dołach. Do tego dochodzi banderyzm ,który się odradza. Ukraina i Rosja jedni drugich warci są. Wołyń pamiętam i nigdy nie zapomnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *