AktualnościCiekawostki

Cejrowski znów szokuje! Obalił mity „polityki klimatycznej”

Znany podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski ostro skrytykował założenia tak zwanej „polityki klimatycznej”. Według Cejrowskiego większe zużycie energii i węgla jest korzystne dla gospodarki.

r e k l a m a

Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet, wypowiedział się na temat produkcji prądu i zakupu węgla.

Większe zużycie prądu jest dobre dla gospodarki, bo to jest ruch w gospodarce, ludzie więcej zużywają, więcej kupują, potrzebują kolejną lodówkę a nie skrzynkę na lód, który wyrąbią z jeziora zimą -stwierdził Cejrowski.

Podróżnik wskazał także węgiel i elektrownie węglowe jako źródło pozytywnych impulsów gospodarczych.

Elektrownie dają więcej miejsc pracy. Elektrownie kupują więcej węgla. Kopalnie więcej węgla produkują. Wszystko się lepiej kręci, jest wzrost, więc zależy nam na zwiększaniu zużycia prądu, zwiększaniu konsumpcji wszelakiej, bo to napędza gospodarkę i zapewnia bogactwo – a nie ograniczenia – oznajmił podróżnik.

r e k l a m a

Prawdziwą burzę wśród słuchaczy i internautów wywołały jednak jego słowa na temat postulowanych przez rząd oszczędności. Wskazał także na przykład Krakowa jako miejsca gdzie wielu występujących o dotację na węgiel zostanie za to ukaranych mandatami.

Obywatele nie mają nigdy oszczędzać. Po to jest władza. Jak władza nie potrafi, zapędziła nas w kozi róg, to won do kąta i niech kto inny zarządza. Władza najlepiej, żeby się nie wtrącała. Otóż, w Krakowie dają w tej chwili bezczelnie mandaty za palenie „byle czym”. Otóż, ten, kto w Krakowie złożył wniosek o dopłatę do węgla, 3 tys. zł – obiecanki cacanki, może dostać 5 tys. zł kary, ponieważ w Krakowie jest zakaz palenia węglem -zaznaczył.

Liberalne poglądy gospodarcze Cejrowskiego budzą często sprzeciw a nawet oburzenie polityków i działaczy postulujących ograniczenia wolnego rynku oraz sztuczne regulacje i ingerencje w życie obywateli.

Źródło: WNET/PP

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *