Polityka

Cejrowski wskazał przyczyny wojny na Ukrainie. Najbardziej chciała jej Ameryka?

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i komentator polityczny wygłosił kontrowersyjne tezy na temat przyczyn wojny na Ukrainie. Jako winnych jej wskazał amerykański przemysł zbrojeniowy oraz politykę Joe Bidane.

Wojciech Cejrowski w rozmowie z Pawłem Lisickim, stwierdził, że przyczyną wojny na Ukrainie były naciski przemysłu zbrojeniowego USA, który potrzebował nowych rynków zbytu dla swoich produktów.

USA jest największym beneficjentem wojny na Ukrainie. Poza przemysłem zbrojeniowym zarabiają także koncerny naftowe. USA przejęła rynki zbytu, które przed wojną należały do Rosji.

Cejrowski wskazał także powody, dla których starano się usunąć Donalda Trumpa z Białego Domu.

Trump zaobserwował takie zjawisko, że przemysłowi zbrojeniowemu, deep state, potrzebna była kolejna duża wojna. Trump w pierwszej kampanii mówił, że idzie wygasić konflikty międzynarodowe. Teraz, gdy kompleks wojskowy słyszy o wygaszaniu konfliktów, to się denerwują, bo zbrojenia i gigantyczne wydatki na armię są niezbędne – stwierdził Cejrowski.

Kolejne konflikty militarne są na rękę USA generując ogromne zyski na handlu bronią oraz surowcami energetycznymi bez konieczności inwestycji czy strat własnych wojsk.

Źródło: wnet/pp

fot. ilust.

Facebook Comments