CiekawostkiTurystyka

Cygańskie gangi opanowują Krupówki. Policja bezsilna

Główny deptak Zakopanego przyciąga rzesze turystów. Nie brakuje także chętnych do zarobku przy tej okazji. Okazuje się, że gangi Romów opanowały jedną z form zarobkowania na Krupówkach.

Od kilku lat na Krupówkach trwa „festiwal” muzyki z całego świata. Po słynnych Peruwiańczykach Krupówki opanowały grupy cygańskie. Turyści oraz miejscowi przedsiębiorcy skarżą się na cygańskich grajków.

r e k l a m a

Opanowują oni całe fragmenty Krupówek i często kilka zespołów gra w niewielkiej odległości od siebie. Co gorsza podstawą repertuaru romskich grajków jest disco polo.

Policja wzywana w celu uciszenia grajków wystawia im mandaty związane z wejściem na pas drogowy. Mandaty jednak nie są skuteczne a Cyganie zorganizowali gangi, które ostrzegają ich przed nadejściem policji.

Bezsilna pozostaje także lokalna straż miejska. Komendant miejscowej jednostki postuluje karanie Romów w przyspieszonej procedurze sądowej gdyż mandaty są przez nich ignorowane i nieopłacane.

Póki co problem pozostaje nierozwiązany a gangi cygańskie rosną w siłę i stają się niebezpieczne. Osoby wzywające patrole policji czy straży miejskiej obawiają się zemsty ze strony romskich grup.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Cygańskie gangi opanowują Krupówki. Policja bezsilna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *