CiekawostkiFinanse & bussinesNowe technologie

Czarny dzień w historii Facebook`a!

Pierwszy raz w historii spadła średnia dzienna liczba użytkowników Facebook`a. Akcje Zuckerberga na czwartkowej sesji nowojorskiej giełdy spadły o prawie 25 procent!

W ostatnim kwartale 2021 r. Facebook stracił aż ok. pół miliona aktywnych, dziennych użytkowników. To pierwszy spadek tego wskaźnika w 18-letniej historii serwisu. Odpływ użytkowników związany jest z rosnącą popularnością takich platform jak YouTube oraz TikTok. Eksperci wskazują także na zakończenie epoki ogólnego wzrostu liczby użytkowników internetu.

W ciągu ostatnich kilku lat Facebook nie zdobywał już nowych użytkowników w USA i Europie, ale nadal rozwijał się w innych regionach świata – to się zmieniło, a platforma nie jest już popularna wśród młodych ludzi tak, jak kiedyś – komentuje BBC.

W czwartek kurs akcji Meta na nowojorskiej giełdzie spadł o 24,5 proc., była to również największy spadek wartości w historii firmy – informuje agencja AP.

Inwestorzy są zaniepokojeni planami Zuckerberga który planuje aktywa firmy inwestować w wirtualną rzeczywistość w projekcie „metawersum”.

Mimo spadków, Facebook obok Google pozostaje największą platformą reklamową świata.

Źródło: BBC/AP/PP

fot. ilust.

Facebook Comments