Apostazja przez internet? Powstała aplikacja z przewodnikiem do piekła

AppOstazja to nowa aplikacja dostępna do bezpłatnego pobrania na urządzenia mobilne. Ma ona ułatwić proces apostazji czyli wystąpienia z kościoła katolickiego. Przewodnikiem w procesie przejścia przez odpowiednie dokumenty jest karykaturalna postać diabła.

AppOstazja ma już kilka tysięcy pobrań. Użytkownicy są podzieleni co do jej funkcjonalności oraz samego wyglądu i działania.

Przewodnikiem w poruszaniu się po aplikacji jest karykaturalna postać „diabełka” w konwencji humorystycznego rysunku. Cała aplikacja wygląda raczej na dziecinną grę. Pod jedną z plansz ukazuje się napis „zabierz mnie do piekła” jako zatwierdzenie aktu apostazji.

Mimo żartobliwego charakteru grafik, aplikacja może być niebezpiecznym narzędziem do zbierania danych. Podczas przechodzenia przez kolejne etapy wirtualnej apostazji, aplikacja wymaga wpisywania wielu wrażliwych danych.

Sam proces apostazji nie może odbyć się wirtualnie, aplikacja może jedynie pomóc wygenerować stosowny dokument który i tak trzeba osobiście dostarczyć do swojej parafii.

Apostazja. Jak wystąpić z Kościoła [WZÓR DO POBRANIA]

Aplikacja zachęca także do wpłaty na rzecz jej twórcy w wysokości 6,66 zł.

Źródło: pp

Fot.ilust./AppOstazja

Facebook Comments