Boks i sporty walkiSportzdrowie

Dramat polskiego mistrza. Kibice ruszyli na pomoc

Marek Piotrowski był pierwszym polskim zawodnikiem sportów walki, który zwojował światowe ringi. Obecnie trwa walka o jego zdrowie i życie.

Marek Piotrowski

Piotrowski był jednym z pierwszych polskich reprezentantów sportów walki, który zawojował światowe ringi. Jego sportowa kariera była związana głównie z bardzo popularnym w latach 80. XX wieku kick-boxingiem. W tej dyscyplinie sportu Piotrowski był niemal niepokonany tocząc 44 walki, z których zwyciężył 42.

Dzięki ogromnej sile ciosu Piotrowski otrzymał przydomek „Punisher” i szybko stał się ikoną sportów walki.

W 1988 roku kick-boxer trafił do USA. Otworzyła się tam przed nim kariera w zawodowym boksie. Szybko podbił on serca amerykańskiej publiczności z bilansem 21 pojedynków bokserskich, w których wszystkie wygrał.

Niepokonany w boksie Piotrowski stoczył swoją ostatnią walkę w 1996 roku. W kolejnym roku miał stanąć do walki o tytuł mistrza świata IBF w wadze półciężkiej. Niestety problemy zdrowotne zmusiły go do rezygnacji z walki.

Piotrowski wrócił do Polski w 2002 roku.

Obecnie były mistrz toczy ciężką walkę z chorobą neurologiczną, która jest pokłosiem jego kariery. Zawodnik ma problemy z mówieniem oraz poruszaniem się i oddychaniem.

r e k l a m a

Rehabilitacja byłego mistrza pochłania oszczędności rodziny. W serwisie siepomaga.pl uruchomiono zbiórkę na rehabilitację sportowca. Ze szczegółami dotyczącymi stanu zdrowia Piotrowskiego można zapoznać się na stronie zbiórki.

Kibice i fani Marka Piotrowskiego zebrali do tej poru ponad 600 tys. złotych. Punisherowi można pomóc jeszcze do 22 lutego. Walka o sprawność oddechową i ruchową trwa obecnie dzięki pomocy wsparciu kibiców pamiętających jego fantastyczne walki na światowych ringach.

»»»LINK DO ZBIÓRKI«««

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments