Dramatyczna sytuacja elektrowni atomowej. Skażenie może dotrzeć do Polski w 12 godzin!

Okupacja rosyjska na Ukrainie może mieć katastrofalne skutki dla całej Europy. Kolejna elektrownia atomowa w rękach okupantów pozbawiona jest specjalistycznej kontroli. Wyciek radioaktywny może nastąpić w każdej chwili.

r e k l a m a

Zaporowska elektrownia atomowa znajduje się około 1000 kilometrów od Warszawy. W razie wystąpienia skażenia, radioaktywna chmura mogłaby dotrzeć do Polski w ciągu jednego dnia. Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało w tej sprawie alarmujący komunikat.

Działania rosyjskich terrorystów nuklearnych w tej i innych elektrowniach jądrowych stanowią bezprecedensowe zagrożenie do bezpieczeństwa nuklearnego Ukrainy, Europy i świata. Rosja musi ściśle przestrzegać praw i wojennych, w tym tych dotyczących obiektów nuklearnych. -napisało ukraińskie MSZ.

Jak informują media ukraińskie, na teren elektrowni nie są wpuszczani technicy i specjaliści. Część załogi zakładu zastąpiono specjalistami z Białorusi. Podobnie jak w Czarnobylu, wykonują oni tam prace na zlecenie wojsk okupacyjnych które mogą służyć sabotażowi nuklearnemu zagrażającemu Polsce i Europie.

Źródło: pp

fot.ilust.

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *