Jak zrobić idealny rosół? Sekretne dodatki szefów kuchni

Rosół to danie które tradycyjnie gości na niedzielnych stołach w milionach polskich domów. Zupa traktowana jako dodatek do dania głównego może stać się przebojem niedzielnego obiadu. Sekretne składniki szefów kuchni pomogą Ci zaskoczyć rodzinę i gości.

Rosół jest jedną z podstawowych zup kuchni polskiej. Traktuje się go jako dodatek do dań głównych oraz bazę do innych zup.

Prosta zupa może stać się jednak daniem popisowym, wystarczy poznać składniki który czynią go wyjątkowym.

Przyprawy i zioła

Warto dodać do rosołu liście laurowe, które idealnie łączą się z delikatnym smakiem mięsa drobiowego. Warto pamiętać też o pieprzu czarnym. Stosowany z umiarem wyostrza smak bulionu i uwydatnia jego naturalny aromat.

Z ziół najlepszym dodatkiem do rosołu jest świeży koperek lub suszony, a także pietruszka. Niektórzy kucharze sięgają również po tymianek, który idealnie nadaje się do dań z drobiu.

Masło

Ten nieoczywisty składnik rosołu jest sekretem wielu szefów kuchni. Masło dodane z umiarem nadaje balsamiczny posmak wywaru. Naturalne masło poprawia także kolor rosołu. Żółty kolor w połączeniu z czerwienią marchwi czy zielenią koperku poprawia atrakcyjność wizualną potrawy.

Warzywa

Także warzywa poza walorami smakowymi wpływają na kolorystykę rosołu. Świeża marchew, koperek, por czy cebula tworzą na talerzu barwny spektakl. Zasada „je się oczami” znajduje tu najlepsze zastosowanie.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments