CiekawostkiPolskaReligia

Kiedy zmiany w nauce religii w szkołach? Wiceministra podała datę

Usunięcie religii ze szkół było podstawowym punktem programu wyborczego Lewicy. Także większość działaczy PO-KO oraz Hołowni popierała ten projekt. Obecnie wiceministra edukacji w rządzie „13 grudnia” podała datę wprowadzenia nowych rozwiązań.

r e k l a m a

Całkowite usunięcie religii ze szkół jest niemożliwe z powodu konkordatu, umowy zawartej między polskim rządem a Watykanem. W myśl konkordatu rząd polski zobowiązał się do wprowadzenia i finansowania nauczania religii w szkołach.

Konkordat nie reguluje jednak ilości godzin lekcyjnych dla religii. W porozumieniu z Episkopatem ustalono, że będą to dwie godziny lekcyjne w tygodniu.

Nowa koalicja rządząca od początku istnienia „rządu 13 grudnia” pod wodzą Donalda Tuska zajmuje się sprawą religii w szkołach.

Wiceministra edukacji Katarzyna Lubnaure zapytana na antenie Radia Zet kiedy nastąpią zapowiadane zmiany w nauczaniu religii odpowiedziała, że jej wolą jest by stało się to jak najszybciej.

Redukcja godzin nauczania religii z 2 do 1 tygodniowo jest jednak możliwe dopiero od nowego roku szkolnego, czyli od 1 września 2024 roku.

źródło: pp

fot. ilus.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *