112Aktualności

Z żebrania na polskich ulicach zarobili 30 tys. euro! Mołdawski gang rozbity

Krakowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby – 35-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę, którzy mieli przywieźć do Polski i zmuszać do żebractwa niepełnosprawnych obywateli Mołdawii i Rosji.

r e k l a m a

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Krakowie otrzymali informację, że na jednej z posesji w Swoszowicach mogą przebywać osoby, które wykorzystując niepełnosprawność innych, zmuszają ich do żebractwa.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwoje obywateli Mołdawii, 35-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę, podejrzanych o ten proceder.

Kryminalni ujawnili też pokrzywdzonych, obywateli Mołdawii i Rosji, którzy przebywali na terenie Polski nielegalnie – bez ważnych dokumentów, które uprawniałyby do wjazdu i pobytu w Polsce. Z ich relacji wynikało, że przebywają na terenie kraju od kilku miesięcy i żebrzą pod różnymi marketami. Część pieniędzy, przekazywali swoim rodakom, którzy przywieźli ich na teren naszego kraju.

W momencie zatrzymania zabezpieczono przy podejrzanych gotówkę w wysokości ponad 20 tys. złotych oraz 30 tys. euro. Zatrzymani usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *