112AktualnościUkraina

Kolejny Ukrainiec szpiegował w Polsce na rzecz Rosji. Szykował także zamachy!

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Ukraińca podejrzewanego o działania szpiegowskie. Jego działalność była skrajnie niebezpieczna.

ABW zatrzymała kolejnego obywatela Ukrainy, który w Polsce wykonywał zadania szpiegowskie na rzecz Rosji. Poza pozyskiwaniem informacji strategicznych potrzebnych Rosji do zaatakowania Polski i NATO, Ukrainiec miał przygotowywać także akty terroru na terytorium RP.

Zadaniem szpiega było zaplanowanie przyszłych operacji sabotażu i dywersji na tyłach frontu w chwili ataku Rosji na Polskę.

Siatka szpiegowska, jakiej częścią był zatrzymany Ukrainiec kontaktowała się za pomocą sieci Telegram, kontrolowanej przez agencje rządowe Federacji Rosyjskiej.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie Ukraińca niemal zbiegło się z ogłoszeniem stworzenia w Bydgoszczy jednostki dedykowanej Ukraińcom. W jej ramach mają oni szkolić się z oficerami NATO co może być kolejną sposobnością do infiltracji NATO przez Rosję za pomocą obywateli Ukrainy.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments