CiekawostkiMotoryzacjaUkraina

Ukraina. Padł rekord sprzedaży luksusowych aut

Na ogarniętej wojną Ukrainie sprzedaż luksusowych aut jest największa w historii. Głównymi odbiorcami samochodów premium są urzędnicy prezydenta Załenskiego.

Wojna na Ukrainie spowodowała napływ do tego kraju pomocy z całego świata. Jak się okazuje, urzędnicy zajmujący się obrona kraju stali się w krótkim czasie kluczowymi odbiorcami dóbr luksusowych takich jak auta klasy premium.

Pomimo wojny popyt na samochody z segmentu premium oraz indywidualne numery rejestracyjne jest na Ukrainie rekordowy; jedną z głównych grup nabywców byli w ostatnich miesiącach urzędnicy państwowi – poinformował we wtorek portal Ukrainska Prawda.

Indywidualne numery rejestracyjne są na Ukrainie wyznacznikiem luksusu. Jak się okazuje najpopularniejsze rejestracje jakie wybierają użytkownicy aut premium są mutacje numerów „Jamesa Bonda”.

Hitem wśród numerów rejestracyjnych jest kombinacja cyfr 0007, podaje Ukrainska Prawda.

Najczęściej kupowanym na Ukrainie autem luksusowym jest w obecnie BMW X, które w najprostszej wersji kosztuje 4 mln hrywien (około 460 tys. zł).

Wiele śledztw dziennikarskich wykazało, że luksusowe samochody często kupowali w ostatnich miesiącach urzędnicy państwowi i ich krewni – czytamy na łamach Ukrainskiej Prawdy.

Dominować wśród nich mają urzędnicy zajmujący się werbunkiem do armii oraz dostawami i koordynacją zachodniej pomocy dla wojska.

Źródło: Ukrainska Prawda

fot. ilust.

Facebook Comments