112

Komornik okradał ludzi. Poszkodowanych 527 osób!

Komornik działający w Wielkopolsce przywłaszczył sobie ogromny majątek. Pod pretekstem działań mających na celu pokrycie długów i zobowiązań przywłaszczał sobie mienie o ogromnej wartości.

62-letni komornik przez wiele lat uprawiał swój przestępczy proceder pod przykrywką działań egzekucyjnych nakazanych przez sąd. Według wstępnych szacunków śledczych komornik ukradł łącznie ponad 2,5 miliona złotych. Za takie czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Pokrzywdzonych w sprawie jest łącznie 527 osób. Policja w Gorzowie Wielkopolskim prowadziła dochodzenia ponad dwa lata gromadząc dowody. Niestety przez ten czas cierpiały kolejne niewinne osoby.

Śledczy udowodnili, że 62-latek prowadząc kancelarię komorniczą, przywłaszczył powierzone mu środki na szkodę 527 ustalonych wierzycieli. Nieuczciwy komornik ponadto świadomie zwlekał z przekazywaniem pozyskanych środków dla wierzycieli i nie pokrywał należnych odsetek wynikających z opóźnień. Działania prowadził tak by długi wciąż narastały a wierzyciele utrzymywani byli w przekonaniu o trudnościach w spłacie po stronie dłużników.

Były już komornik przywłaszczył sobie niemal 2,5 miliona złotych. Przestępczy proceder trwał od 2016 roku. Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Przedstawiono mu zarzuty korupcyjne za które grozi mu 10 lat więzienia.

Źródło: Policja

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *