CiekawostkiKościółReligia

Koniec z grzechem homoseksualizmu? Według kardynała, chcą tego wierni!

Papież Franciszek rozpoczynając Synod postulował wysłuchanie głosów wiernych na temat Kościoła. Według kardynała Hollericha działającego w porozumieniu z Franciszkiem, Lud Boży domaga się zmiany podejścia Kościoła do grzechu sodomskiego.

r e k l a m a

Kardynał Jean-Claude Hollerich upoważniony przez papieża Franciszka do nadzorowania prac soborowych wypowiedział się na temat grzechu sodomskiego. Według niego proces synodalny może zmienić interpretację Pisma Świętego dotyczącą grzechów homoseksualnych.

W dotychczasowej nauce Kościoła, grzech homoseksualizmu jest jednym z grzechów „wołających o pomstę do nieba”. Naukę taką wypracowano na podstawie Pisma Świętego i nie była ona podważana przez setki lat.

Obecnie opierając się na rzekomych głosach płynących z prac soborowych, kard. Hollerich wypowiedział się za zamianą podejścia Kościoła do homoseksualizmu. Hierarcha odpowiedzialny z nadania Franciszka za proces synodalny stwierdził, że Biblię należy odpowiednio interpretować.

W Piśmie Świętym napisane jest również, aby kamienować za grzech cudzołóstwa oraz, że słońce krąży wokół Ziemi. Słowom Biblii należy nadawać odpowiednią interpretację – podkreślił i dodał, że działa w pełnym porozumieniu z papieżem Franciszkiem.

Kardynał w swoich wypowiedziach podkreślił, że kieruje się głosami płynącymi z Niemiec oraz Holandii. Sam już w lutym b.r. stwierdził, że: socjologiczno-naukowe podstawy tego nauczania [o homoseksualizmie – red.] nie są już prawdziwe – Myślę, że nadszedł czas, abyśmy dokonali fundamentalnej rewizji doktryny.

Franciszek poparł „skracanie dystansu i wzbogacanie” przez zbliżenie z LGBT

Źródło: pp

fot.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *