CiekawostkiKościółPolska

Koniec Wojowników Maryi? Co dalej po odsunięciu ks. Dominika Chmielewskiego

Nauczanie księdza Dominika Chmielewskiego zawsze budziło kontrowersje. Po zbadaniu jego nauk przez komisję episkopatu odwołano go z funkcji moderatora ruchu Wojowników Maryi i nakazano natychmiastową reformę ruchu stworzonego przez kontrowersyjnego salezjanina.

Ksiądz Dominik Chmielewski zawsze budził kontrowersje. Liczni teolodzy wskazywali jego błędy w nauczaniu oraz przeinaczenia nauki Kościoła.

r e k l a m a

Ostatecznie działalność księdza Chmielewskiego oceniła komisja episkopatu. Nauczanie księdza Dominika Chmielewskiego uznano za niezgodne z nauka Kościoła i szkodliwe. Episkopat nakazał odsunięcie go od ruchu Wojowników Maryi i natychmiastową reformę kontrowersyjnego ruchu stworzonego przez Chmielewskiego.

Sam ksiądz Chmielewski, wobec wątpliwości co do jego posłuszeństwa ma przejść próbę „pokory i posłuszeństwa” w ramach swojego zakonu.

Na miejsce moderatora Wojowników Maryi delegowano księdza Piotra Pączkowskiego.

Sam kontrowersyjny ruch może istnieć warunkowo gdy przyjmie nowy statut zgodny z zasadami Kościoła Katolickiego.

Dalsze losy Dominika Chmielewskiego zależą od władz zakonnych, jednak nie będzie on głosił swoich nauk do czasu aż jego poglądu będą zgodne z nauka Kościoła i teologią.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments