Piłka nożnaSport

Legendarny polski klub zlikwidowany! Kibice w szoku

Od 2021 roku trwał proces likwidacji legendarnego bydgoskiego klubu CWKS Zawisza. Wielosekcyjny klub istniał nieprzerwanie od 1946 roku.

r e k l a m a

Likwidator klubu wraz z Walnym Zgromadzeniem podjął decyzje o zakończeniu działalności przez Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Zawisza.

Klub który powstał w 1946 roku przez ostanie lata przechodził trudne chwile. Ostatnim dużym sukcesem piłkarskiej sekcji klubu było zdobycie Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski w 2014 roku.

Kolejne lata była czasem upadku klubu, który spadł nawet do VIII ligi. Obecnie piłkarze Zawiszy występują w rozgrywkach III ligi.

r e k l a m a

Poza najbardziej znaną sekcją piłkarską, zawodnicy bydgoskiego klubu odnoszą także sukcesy w kajakarstwie oraz lekkoatletyce.

Likwidacja klubu ma na celu jego restrukturyzację oraz odrodzenie. W oświadczeniu zarządu napisano, że pamiątki klubowe, sztandar oraz sprzęt i wyposażenie zostanie przekazane „Fundacji Zawisza”.

Ponadto w trakcie trwania procesu likwidacji zawarto ugodę ze Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza. W związku z podjętymi uchwałami Nadzwyczajne Walne Zebranie jest głęboko przekonane, że Stowarzyszenia zrzeszone dotąd w CWKS Zawisza będą kontynuowały szkolenie sportowe zawodników na najwyższym poziomie — dodano w komunikacie.

Obecnie klub pod zarządem stowarzyszenia oraz fundacji ma wrócić na drogę sukcesów. Wychowankami Zawiszy poza piłkarzami jest ponad 100 olimpijczyków i wielu mistrzów europy oraz świata.

Źródło: pp

fot. arch. GD

r e k l a m a
Facebook Comments