PolitykaPolskaPrawo

Nie lubisz LGBT? W Polsce Tuska czeka Cię 3 lata więzienia!

Minister Sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, Adam Bodnar przygotował projekt ustawy w myśl której, za kraty trafi każdy, kto będzie przeciwny ideologii LGBT i gender! Bodnar chce 3 lat więzienia za wyrażanie poglądów niezgodnych z propagandą rządu i UE.

Minister sprawiedliwości rządu 13 grudnia przygotował projekt ustawy o zmianach w Kodeksie Karnym. Karana ma być tak zwana „mowa nienawiści” czyli np. stwierdzenie, że w gatunku ludzkim występują dwie płcie a środowiska LGBT głoszą szkodliwe społecznie poglądy.

W projekcie Bodnara zmiany mówią o rozszerzeniu odpowiedzialności karnej za tzw. dyskryminację (art. 119 KK), „nawoływanie do nienawiści” (art. 256 § 1 KK), „znieważenie grupy ludności lub osoby” (art. 257 KK).

Według projektu Bodnara zmieniona ma być także definicja „groźby bezprawnej”. Minister rządu 13 grudnia proponuje odpowiedzialność karną dla tego, kto stosuje «groźbę bezprawną». Taka groźba definiowana jest następująco:

Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, ale również: „groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej (art. 115 § 12 KK).

Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, osoby o poglądach konserwatywnych, wyznających naukę społeczną kościoła czy też kierujące się logiką i zdrowym rozsądkiem będą karane za stwierdzenia takie jak: podział ludzi na kobiety i mężczyzn oraz odrzucenie zachowań homoseksualnych jako dewiacji i zboczeń.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments