CiekawostkiEzoterykaKościół

Mistyk i stygmatyk ks. Łukasz Prausa uzdrowicielem? Do kapłana zgłaszają się setki wiernych

Ksiądz Łukasz Prausa był pallotynem. Podczas pracy duszpasterskiej w Łodzi zasłynął ze swoich mszy świętych o uzdrowienie. Teraz, mimo usunięcia z zakonu palotynów ksiądz Prausa cieszy się ogromną popularnością i przypisuje mu się liczne cudowne uzdrowienia.

Ksiądz Łukasz Prausa pochodzi z Poznania, 38-latek był członkiem zakonu pallotynów. Wielka popularność przyniosły mu msze o uzdrowienie, które sprawował w Łodzi. Tam też wielu wiernych przypisuje mu liczne cudowne uzdrowienia.

Działalność młodego księdza wywołała liczne kontrowersje wśród innych duchownych. W wyniku błędów w nauczaniu i braku podporządkowania władzom zakonnym w 2021 roku ksiądz Prausa został usunięty z zakonu pallotynów i suspendowany. Oznacza to, że nie może on sprawować funkcji duchownych.

Mimo to ksiądz Prausa kontynuje swoje dzeło ciesząc się ogromną popularnością. Wciąż przypisuje mu się liczne uzdrawiania także z chorób uważanych za nieuleczalne.

Do księdza Łukasza zwracają się wierni z całej Polski.

Ks. Łukasz Prausa twierdzi, że ma stygmaty. Co piątek ma mu się ukazywać Pan Jezus i dawać wskazówki, Jest wielkim przeciwnikiem udzielania komunii św. na rękę, a także rozdawania jej przez nadzwyczajnych szafarzy.

Źródło: pp

fot. GD. FB.

 

Facebook Comments