Miała być epicka majówka. Alkohol nie spodobał się komendantowi policji

Komendant, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył osoby podejrzanie zachowujące się, które to chciały dokonać kradzieży sklepowej. Zareagował właściwie i pojechał za nimi, przekazując jednocześnie informację do dyżurnego z lubińskiej Policji. W ich aucie kilkadziesiąt butelek markowych alkoholi niewidomego pochodzenia oraz sklepowy koszyk…

r e k l a m a

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Mariusz Bużdygan, znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Przebywając w czasie wolnym od służby, w jednym z lubińskich supermarketów, zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

Obaj nerwowo rozglądali się dookoła w alejce z alkoholami i wyraźnie wypatrywali, czy ktoś ich nie obserwuje. Komendant od razu domyślił się, że mężczyźni mogą mieć coś na sumieniu i zareagował. Dzięki temu jeden z podejrzanych pośpiesznie odłożył na półkę trzymane w ręce butelki, ale jego wspólnik nie miał zamiaru oddawać swojego łupu i obaj wybiegli ze sklepu.

Informacja o tej sytuacji natychmiast trafiła do dyżurnego lubińskiej komendy, a funkcjonariusz pojechał za podejrzanymi o kradzież mężczyznami. Chwilę później zostali oni zatrzymani przez dzielnicowych będących aktualnie w służbie.

r e k l a m a

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Legnicy, w wieku 25-lat. Próbowali jeszcze wprowadzić w błąd policjantów, bo tłumaczyli, że do Lubina przyjechali autem dostawczym. Jednak mundurowi szybko ustalili pojazd, którym faktycznie poruszali się podejrzewani o kradzieże mężczyźni. W jego bagażniku funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt butelek markowego alkoholu o wartości blisko 3 tysięcy złotych, a także sklepowy kosz.

Dzięki czujności Pana Komendanta i szybkiej reakcji lubińskich policjantów podejrzewani o kradzieże mężczyźni trafili do aresztu, a skradziony towar został odzyskany. Funkcjonariusze ustalają teraz, czy i ile tego typu czynów 25-latkowie mogą mieć na swoim koncie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kradzież mienia może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

fot. ilust.

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *