CiekawostkiPogoda

Ostatni atak zimy? Meteorolodzy podali konkretne terminy

Luty 2024 roku może być jednym z najcieplejszych od lat. Miejscami temperatura w Polsce przekraczała nawet 15 stopni. Mimo wiosennej pogody nie powinnyśmy jednak zapominać, że trwa zima.

Synoptycy notują luty tego roku jaki jeden z najcieplejszych od lat. Wiosenna temperatura, migracje zwierząt powracających do Polski i ruszająca wegetacja roślinna nie powinny powodować jednak zapomnienia, że trwa zima.

Prognozy długoterminowe nie przewidują do końca lutego powrotu zimy. Mimo miejscowych przymrozków w nocy, temperatury mają utrzymywać się w wartościach dodatnich osiągając nawet powyżej 10 stopni Celsjusza w dzień.

Mimo wiosennych przewidywań na luty synoptycy ostrzegają, że pierwsza połowa marca może przynieść chwilowy powrót zimy. Marzec jest jednym z najbardziej dynamicznych miesiąców w naszej pogodzie. Zimowe dni z opadami śniegu i mrozem mogą się w tym miesiącu przeplatać z pierwszymi dniami gdy temperatura będzie zbliżała się do 20 stopni Celsjusza.

Zanik przejściowych pór roku takich jak jesień i wiosna staje się charakterystyczna dla naszego klimatu. Po chwilowych powrotach zimy w marcu synoptycy przewidują szybkie ocieplenie i temperatury przypominające letnie zamiast wiosennych.

Źródło: pp

fot. arch. ilust.

Facebook Comments