Pijany uciekał na A1. Miał 2 promile [WIDEO]

Policjanci z Gliwic w wyniku pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem. Mężczyzna kierował wypożyczonym samochodem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

r e k l a m a

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach patrolowali w poniedziałek, 09.05.2022 r., autostradę A1, gdy w pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierujący dostawczym fordem. Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym zmieniając energicznie pasy, zwalniając, przyspieszając czy jadąc dwoma pasami ruchu jednocześnie. Policjanci, próbując zatrzymać ten pojazd, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając kierującemu jasny sygnał, by podążał za nimi do miejsca, gdzie będą mogli się bezpiecznie zatrzymać. Mężczyzna początkowo zastosował się do wydawanych poleceń, jednak w pewnym momencie agresywnie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

>>>NAGRANIE POŚCIGU<<<

Po krótkim pościgu mundurowym udało się zatrzymać kierującego. Jak się okazało, mężczyzna miał powód, by uciekać przed policjantami. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się miał blisko 2 promile. Dodatkowo mężczyzna jechał wypożyczonym fordem, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

wideo: tamże, fot.ilust.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.