PolitykaPolskaUkraina

Polska będzie winna III wojny światowej?! Kreml powiela plany z 1939 roku

Od początku wojny na Ukrainie propaganda Putina uderza w Polskę. Kolejna prowokacja ma rozegrać się na Zaporożu. Kreml planuje zepchnąć na Polskę winę za wybuch światowego konfliktu.

r e k l a m a

W sierpniu 1939 roku propaganda Niemiecka starała się zrzucić na Polskę winę za eskalację napięcia. Prowokacja gliwicka była szeroko kolportowana w świecie co mogło przyczynić się do symbolicznego zaangażowania aliantów w pomoc Polsce.

Także Armia Czerwona przedstawiała się jako wyzwoliciele ziem Polskich na wschodzie w 1939 roku.

Obecnie Kreml planuje odwrotną sytuację. Polacy co rusz oskarżani się o wrogie działania na Ukrainie. Wobec biernej postawy Niemiec w zbrodniczej wojnie, mogą oni przyjąć w sprzyjających warunkach rolę wyzwolicieli i niosących pokój we wschodniej Europie, jak przedstawiali to Sowiecie w 1939 roku.

Kolejna akcja zbrodniczej propagandy z Kremla ma na celu oskarżenie Polski o przygotowywanie globalnej katastrofy w Zaporożu. Ma temu posłużyć tamtejsza elektrownia atomowa.

Do sprawy odniósł się rzecznik ministra-koordynatora polskich służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W ostatnich dniach Polska została oskarżona o udział w przygotowaniu ataku sabotażowego na zaporoską elektrownię atomową – pisze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

r e k l a m a

Według mediów rosyjskich, powołujących się na szefa okupacyjnej administracji okręgu zaporoskiego, wojska specjalne Ukrainy próbowały przedostać się do Enerhodaru i przeprowadzić szturm na elektrownię, która zajęta jest przez rosyjskie wojska. Do szturmu miały ruszyć wojska szkolone przez Polaków i Anglików.

Bogusław Wołoszański celnie o Putinie: „idzie drogą Hitlera”!

Za ewentualną katastrofę nuklearną byliby odpowiedzialni Polacy i Brytyjczycy posługujący się Ukraińcami.

Źródło: tt/pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *