AktualnościPiłka nożnaSport

Probierz ujawnił skład na mecz z Łotwą. Czołowy gracz na ławce rezerwowych!

Trener reprezentacji Polski w piłce nożnej podał wczoraj skład na mecz towarzyski z Łotwą. Jak sam stwierdził, zrobił to wcześniej by było o czym rozmawiać…

r e k l a m a

Po debiucie trenerskim Michała Probierza w meczu z Czechami (1:1), przyszedł czas na pierwszy mecz towarzyski. Łotwa jest rywalem zdecydowanie słabszym od Polaków co może pomóc reprezentacji i trenerowi przełamać negatywny trend w ocenach reprezentacji.

Mimo zmian w kadrze są one nadal kosmetyczne i na mecz z Łotwą polska jedenastka wybiegnie w dość przewidywalnym składzie: Skorupski, Bednarek, Kiwior, Wieteska, Frankowski, S. Szymański, D. Szymański, Piotrowski, Zalewski,  Lewandowski, Buksa.

Na ławce rezerwowych zasiądą: Wojciech Szczęsny, Tymoteusz Puchacz, Tomasz Kędziora, Bartłomiej Wdowik, Karol Struski, Kamil Grosicki, Bartosz Slisz, Paweł Wszołek, Karol Świderski.

Za jedyną znaczącą niespodziankę można tu uznać brak Szczęsnego w wyjściowym składzie. Bramkarz ten nie raz uratował reprezentację przed dotkliwymi porażkami stanowiąc filar drużyny. Jednak pozycja bramkarza w kadrze jest jedną z najlepiej obsadzonych i zmiennicy Szczęsnego reprezentują światowy poziom gry na tej pozycji.

Mecz Polski z Łotwą rozpocznie się dziś, we wtorek o godz. 21:00.

r e k l a m a

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments