AktualnościPolityka

Przedterminowe wybory. Wygrana o dwa głosy

W niedzielę, 13 września, w Drobinie odbyły się przedterminowe wybory, będące wynikiem tragicznej śmierci dotychczasowego burmistrza, Andrzeja Samoraja (PSL).

Nowy burmistrzem został Grzegorz Szykulski (PiS). Jak podaje komunikat delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku, wybory z pośród dwóch kandydatów wygrał Grzegorz Szykulski zgłoszony przez KWW Grzegorza Szykulskiego. Kandydat uzyskał 1460 głosów ważnych. Drugi z kandydatów, zgłoszony przez komitet wyborczy PSL, Krzysztof Wielec, radny powiatu płockiego, uzyskał 1458 głosów.

W wyborach stwierdzono 2960 ważnych kart, z czego 42 głosy okazały się nieważne (najwięcej z powodu niepostawienia znaku X obok nazwiska żadnego kandydata). To oznacza frekwencję w wysokości 47,65 proc.

16 czerwca około godz. 17.40 w Dobrosielicach doszło do wypadku – maszyna rolnicza przygniotła 44-letniego burmistrza Drobina, Andrzeja Samoraja (PSL). Pomimo podjętej reanimacji, burmistrz zmarł.

6 lipca, na wniosek Wojewody Mazowieckiego, Grzegorz Szykulski został powołany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na osobę pełniącą funkcję Burmistrza w gminie Drobin. Wręczenie nominacji odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy, a wręczył ją Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *