CiekawostkiNowe technologie

Szokująca przepowiednia Billa Gatesa. Chodzi o cyberświat i sztuczną inteligencję

Bill Gates od czasów trafnych proroctw dotyczących pandemii stał się pilnie słuchanym wizjonerem. Podczas jednej z ostatnich wypowiedzi, miliarder przekazał swoje przewidywania dotyczące budowy cyberświata oraz rozwoju sztucznej inteligencji.

r e k l a m a

Budowa alternatywnej rzeczywistości przez Marka Zuckerberga – właściciela Facebook`a jest pilnie śledzona przez ekspertów nowych mediów. Metaverse i Web3 to nowe technologie które mają przenieść użytkowników do alternatywnej rzeczywistości w której będą mogli żyć i funkcjonować.Do tej technologii odniósł się Bill Gates podkreślając w niej udział sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja to kolejna duża zmiana technologiczna, której użytkownicy mogą spodziewać się w nadchodzących latach – stwierdził Bill Gates podczas interakcji z użytkownikami Reddita.

Gates jest zdania, że nowa technologia może mieć znaczący wpływ na rozwój edukacji oraz opiekę zdrowotną. Można ją wykorzystać np. do nauczania dzieci zasad matematyki oraz udzielenia porady medycznej w regionach, gdzie lekarze są trudno dostępni.

r e k l a m a

Sam założyciel Microsoftu już na przełomie wieków rozpoczął pracę nad sztuczną inteligencją i elementami alternatywnej rzeczywistości.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *