AktualnościCelebryciPolska

Skandal w Dniu Wojska Polskiego. Pato-celebryta poparł Łukaszenkę!

Mimo podniosłej atmosfery święta narodowego oraz kościelnego jeden z pato-celebrytów wywołał burzę w sieci popierając zbrodniczy reżim Łukaszenki. Padły także szokujące słowa o przeszłości Radosława Sikorskiego.

Były kandydat na prezydenta miasta Białegostoku a obecnie pato-celbryta występujący w serwisie YouTube, Krzysztof Kononowicz wywołał burzę w sieci.

Kononowicz, który obecnie występuje często na jednym z kanałów internetowych wciąż generuje duże ilości wyświetleń. Stał się on postacią popularną i znaną z kontrowersyjnych wypowiedzi oraz zachowań.

W nagraniu dokonanym 15 sierpnia – w Dniu Wojska Polskiego oraz tzw. Matki Boskiej Zielnej, Kononowicz odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej.

Pato-celebryta, nagrywany przez człowieka o pseudonimie „Arron” stwierdził iż zna osobiście Aleksandra Łukaszenkę (rodzina Kononowicza pochodzi z Białorusi) i popiera zbrodniczego dyktatora z Mińska.

W kolejnych zdaniach Kononowicz stwierdził także, że zna kompromitujące fakty na temat Radosława Sikorskiego. Według Kononowicza, Sikorski jest związany rodzinnie z emigracyjnym politykiem Władysławem o tym samym nazwisku który prowadził rozmowy z Związkiem Radzieckim. Według Kononowicza, dyskredytuje to Radosława Sikorskiego a sam układ zawarty przez jego rzekomego przodka Władysława Sikorskiego – premiera emigracyjnego rządu w czasach II wojny światowej nazywa zbrodniczym. Na mocy układu zawartego przez Sikorskiego z ambasadorem ZSRR Majskim uratowano życie dziesiątek tysięcy Polaków przetrzymywanych w ZSRR.

Taka ocenia działań Władysława Sikorskiego wpisuje się w narrację reżimu z Białorusi, który Kononowicz chętnie wspiera.

Dodać należy, że Kononowicz w omawianym filmie przypomniał swoje rzekome pokrewieństwo z Józefem Piłsudskim.

Film w ciągu pierwszej godziny zebrał już ponad 3 tys. wyświetleń oraz wywołał burzę wśród internautów.

Część internautów którzy śledzą paranoiczne wypowiedzi Kononowicza przypominają, że był on pod obserwacją psychiatryczną a co do jego poczytalności wciąż są wątpliwości.

Obecnie Kononowicz i jego popularność jest wykorzystywana przez grupę osób zarabiających nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie dzięki popularności filmów z jego udziałem.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments