112Aktualności

Skatowali przechodnia bo zwrócił im uwagę…

Przechodzący przez ul. Legionów w Gorlicach strażnik miejski będący po służbie zwrócił uwagę na niestosowne zachowanie grupie pijących i hałasujących osób. W odpowiedzi jeden z nich skatował go, a następnie rzucił się z nożem na interweniujących policjantów.

r e k l a m a

23 marca br., około godziny 16:00, na ul. Legionów w Gorlicach przechodzień – komendant miejscowej straży miejskiej będący w czasie wolnym od służby – zwrócił uwagę grupie mężczyzn, którzy spożywali alkohol i zakłócali porządek. Zwrócenie uwagi wywołało agresję jednego z nich. 19-latek uderzył mężczyznę, który zwrócił mu uwagę, a następnie gdy ten się przewrócił  nadal zadawał mu uderzenia po całym ciele. W wyniku tego zdarzenia  57-latek  doznał złamania kości udowej. Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez  patrol Policji, kilkaset metrów dalej.

W trakcie zatrzymania 19-letni mieszkaniec gminy Gorlice, nadal był bardzo agresywny i przy użyciu noża dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.
W sobotę tj. 25 marca sprawcy zdarzenia zostały postawione zarzuty uszkodzenia ciała oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego, za co grożą kary odpowiednio do 5 i 10 lat pozbawienia wolności.
Po wykonanych czynnościach procesowych na wniosek prokuratora, 26 marca br., sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments