Zakaz TikTok`a w Polsce? Niebezpieczna aplikacja pod lupą rządu

TikTok to bardzo popularna aplikacja służąca do publikacji krótkich filmów. W USA została ona zakazana jako szkodliwa i szpiegująca na rzecz Chin. Podobne rozwiązania planuje Unia Europejska oraz Polska.

Wykradanie danych oraz szpiegostwo to zarzuty wobec chińskiej aplikacji TikTok. Ma ona już setki milionów użytkowników i stała się popularna nie tylko wśród młodzieży. Używania tej aplikacji zakazano urzędnikom Unii Europejskiej z uwagi na możliwość przejęcia wrażliwych danych przez Chiny. O podobnym rozwiązaniu myśli także polski rząd.

r e k l a m a

Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński i Rada ds. Cyfryzacji może rekomendować zakaz aplikacji TikTok w administracji.

Jeżeli pojawi się jakaś rekomendacja Rady, to Kolegium ds. Cyberbezpieczeństwa zawsze ma prawo z taką opinią się zapoznać i wydać własną rekomendację. W ubiegłym roku Kolegium już wydało taką rekomendację w stosunku do oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky – przypomniał Cieszyński.

Zakaz posiadania aplikacji TikTok na urządzeniach pracowników wprowadziły już m.in. USA, Kanada Komisja Europejska, Parlament Europejski czy sekretariat Rady UE.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments