PolitykaPolskaUkraina

Otoczenie Załeńskiego mówi to wprost! Sojusz z Polską tylko do końca wojny

Coraz częściej na Ukrainie pojawiają się głosy skierowane przeciwko Polsce. Po wezwaniu polskiego ambasadora do wyjaśnień dlaczego Ukraina ma być wdzięczna Polsce, kolejny czołowy ukraiński polityk przyznał, że po wojnie stosunki z Polską zostaną zweryfikowane.

Problemy z Ukraińskim zbożem, brak wdzięczności władz Ukrainy za pomoc militarna i humanitarną to kolejne punkty sporne na linii Warszawa – Kojów.

Mimo że Polska przyjęła miliony obywateli Ukrainy władze w Kojowie coraz częściej powtarzają tezy o weryfikacji stosunków z Polską.

Najbliższy doradca prezydenta Załeńskiego, Michajło Podolak stwierdził, że pomiędzy Polską a Ukrainą sojusz będzie trwał tylko do końca wojny.

Ukraina będzie uważać Polskę za swego bliskiego przyjaciela do zakończenia wojny, a potem między krajami rozpocznie się rywalizacja -powiedział Podolak.

Podolka nie określił, na jakich polach ma dojść do przyszłej rywalizacji i czy dotyczyć będzie ona także zmian granic zgodnie z postulatami nacjonalistycznych środowisk ukraińskich.

źródło: pp

fot. GD

Facebook Comments