MedycynaUroda i zdrowie

Mają szczepionki na chorobę której jeszcze nie ma. Koncerny farmaceutyczne wypatrują nowej pandemii

Pandemia koronawirusa spowodowała gigantyczne zyski dla koncernów farmaceutycznych, które jako pierwsze opracowały szczepionki. Naukowcy postanowili opracować nową szczepionkę, na której chorobę jeszcze nie ma. Dzięki temu chcą być pierwsi w szczepionkowym biznesie.

Pandemia koronawirusa stała się globalnym biznesem zdominowanym przez kilka wiodących koncernów farmaceutycznych. Mimo wątpliwości co do skuteczności szczepionek oraz wywołanymi przez nie skutki uboczne sprzedano setki milionów preparatów.

Brytyjscy naukowcy postanowili wyprzedzić kolejną pandemię opracowując szczepionkę na „chorobę X”.

Prace nad szczepionką na nieznaną jeszcze chorobę finansuje brytyjski rząd.

To, co staramy się tutaj zrobić, to zapewnienie, że w razie pojawienia się nowej choroby X, nowego patogenu, przygotowaliśmy się, wykonaliśmy tak wiele tej pracy z wyprzedzeniem, jak to tylko możliwe. Miejmy nadzieję, że uda nam się temu (pandemii) zapobiec. Ale jeśli nie możemy i będziemy musieli zareagować, to już zaczęliśmy opracowywać szczepionki i leki, aby sobie z nią poradzić -powiedziała prof. Jenny Harries w rozmowie z mediami.

Koncerny farmaceutyczne, które pierwsze będą miały szczepionkę na nową pandemię sięgną po gigantyczne zyski. Opracowanie za wczasu szczepionki na chorobę której jeszcze nie ma świadczy o dużej nadziei i wierze korporacji w kolejny światowy kataklizm.

źródło: pp

fot. GD

Facebook Comments