PolitykaPolska

Szokujące słowa Kaczyńskiego! Koniec świadczeń społecznych?

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd kraju. Podczas spotkania w Białymstoku padły z jego ust słowa których nikt się nie spodziewał.

r e k l a m a

W obozie rządzącym trwa dyskusja nad dalszym losem świadczeń takich jak „500 +”. Część polityków popierających masowe rozdawnictwo postuluje wzrost świadczenia z 500 złotych na 700. Konserwatyści proponują odwrotne rozwiązanie, czyli ograniczenie programów socjalnych i skierowanie środków na inwestycje poprawiające ogólna sytuacje gospodarczą.

Podczas jednego ze spotkań z wyborcami, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński sam odniósł się do kierunków polityki społecznej.

Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych. My chcemy Polski, która pracuje, ma z czego żyć -powiedział Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

Dalsze losy programu „500+” jako sztandarowego projektu socjalnego PiS są niejasne. Brak waloryzacji świadczenia może świadczyć o wyczekiwaniu na jego wygaszenie. Jednocześnie działania takie jak dopłaty do węgla i inne tego typu działania świadczą o kontynuowaniu rozdawnictwa pieniędzy. Taka polityka tworzy kolejne impulsy inflacyjne a centralne sterowanie procesami społecznymi i gospodarczymi przypomina koncepcje znane z krajów socjalistycznego „dobrobytu”.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “Szokujące słowa Kaczyńskiego! Koniec świadczeń społecznych?

  • Brakuje kasy ponieważ ‘ bracia” ukraińscy kosztują bardzo dużo. Do tego dochodzą czołgi i inny sprzęt wojskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *