CiekawostkiNauka

Szokujące ustalenia NASA. Budują sondę do kontaktu za tajemniczym obiektem

Obiekt nazwany przez naukowców Oumuamua został odkryty w 2017 roku. Jego nietypowy kształt i zachowanie mogą sugerować, że jest to twór obcych cywilizacji. NASA planuje wysłać sondę kosmiczną w celu nawiązania kontaktu z tajemniczym obiektem.

r e k l a m a

Obiekt nazwany Oumuamua został odkryty w 2017 roku. Początkowo uznano go za jedną z kosmicznych skał. Szczegółowe badania wskazały na nietypowy kształt obiektu. Według wielu badaczy może być to pojazd napędzany w technologii kosmicznego żagla nad którym pracują także ziemskie agencje kosmiczne.

Obliczenia astronomiczne wskazały, że tajemniczy obiekt przybył do nas z okolic gwiazdy Wega w gwiazdozbiorze Lutni. Miejsce to znajduje się około 25 lat świetlnych od Ziemi.

Nietypowy kształt obiektu oraz jego pochodzenie zaalarmowało naukowców z USA oraz Europy. Sugestia, że może być to statek kosmiczny obcych cywilizacji zostanie zweryfikowana około roku 2050.

W 2028 roku zostanie wysłana w kosmos specjalna sonda badawcza. Ma ona dogonić kosmicznego gościa i w roku 2050 zbliżyć się do niego i nawiązać ewentualny kontakt.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *