PolitykaPolska

Szokujące wyznanie polityka lewicy. Przeprosił za swoje błędy!

Jeden z czołowych działaczy polskiej lewicy, Piotr Ikonowicz na antenie radia RFM przeprosił za głoszone przez siebie przez lata tezy na temat Rosji i NATO. Swoje poglądy określił mianem bajek…

Piotr Ikonowicz jak wielu polityków lewicy polskiej przez lata wspierał Rosję i dialog z tym krajem. Polityk nawoływał nawet do likwidacji NATO i szeroko zakrojonej współpracy z Kremlem.

Uderzam się w pierś i przepraszam za swoje błędy, wierzyłem w bajkę, że jeśli rozwiąże się Układ Warszawski i NATO, to wszyscy będą żyli w pokoju. Niestety bajka się nie spełniła i codziennie giną ludzie – powiedział Piotr Ikonowicz w RMF FM.

Ikonowicz tak tłumaczy swoje błędne przekonania.

Ja byłem za tym, żeby Rosję włączyć do Zachodu. W 2023 r. cieszę się, że jesteśmy w NATO, bo to nas uodparnia. Decydujące jest podejście do Rosji. Nie ja jeden się myliłem. Niemcy też tak uważali. Wszyscy się myliliśmy – stwierdził Ikonowicz.

Internauci żywo zareagowali na słowa Ikonowicza wyrażając szacunek za przyznanie się do błędów oraz szczerość. W komentarzach przypomina się natomiast wielu polityków lewicy oraz Konfederacji, którzy nie tylko nie przeprosili za swoje poparcie dla Rosji, ale nadal głoszą szkodliwe poglądy wspierające Kreml i zbrodniczy reżim Putina.

Źródło: rmf/pp

fot.wiki.

Facebook Comments