PolitykaUkraina

Dlaczego Ukraińcy atakują Polskę? W tle polityka Niemiec

Od kilku tygodni trwa bezprecedensowy atak na polską politykę ze strony Kijowa. Ukraińcy na forum międzynarodowym oskarżają Polskę o współpracę z Rosję i ignorują polska pomoc militarna i utrzymywanie milionów Ukraińców.

Polska dziennikarka pracująca na co dzień w Brukseli przekazała szokujące wiadomości jakoby Ukraina za obietnicę szybkiego przystąpienia do UE ma atakować rząd polski.

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE, jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu – przekazała za pomocą platformy X Dominika Cosić.

Francja i Niemcy chcą zmienić traktaty unijne przy okazji akcesji Ukrainy. Uderzyłoby to w państwa członkowskie i osłabiła takie kraje jak np. Polska.

Argumentacja kłamliwa, bo można przyjąć nowe kraje do UE na bazie obecnych traktatów. Francja, a przede wszystkim Niemcy chcą zmienić traktaty tylko i wyłącznie po to, by zwiększyć swoją siłę i kompetencje instytucji unijnych. I żaden z tych krajów nie chce Ukrainy w UE” – podsumowała korespondentka TVP.

Wykorzystanie Ukrainy do osłabienia Polski ma być realizacją planu Niemiec i Francji. Głęboko zakorzenione pretensje Ukraińców do Polski nie zostały zneutralizowane przez miliardy dolarów polskiej pomocy dla Ukrainy oraz utrzymywanie przez Polskę i Polaków milionów Ukraińców na terytorium Polski.

Wzrost napięcia między Polską a Ukrainą może mieć duże konsekwencje wewnętrzne wobec obecności na terytorium Polski ponad 3 milionów Ukraińców.

Źródło: tvp/pp

fot. ilust.

Facebook Comments