PolitykaPolskaWarszawa

Tusk wycina Trzaskowskiego. Premier rządu 13 grudnia bierze wszystko?

Bliscy współpracownicy Donalda Tuska potwierdzają, że w Koalicji Obywatelskiej – Platformie Obywatelskiej trwają przygotowania nad zmianą kandydata na urząd prezydenta RP. W wyborach w 2025 roku o fotel prezydenta ma powalczyć sam Donald Tusk.

Rafał Trzaskowski stał się gwiazdą Platformy Obywatelskiej zostając prezydentem Warszawy. Niewielka porażka z Andrzejem Dudą ma być kapitałem politycznym Trzaskowskiego w wyborach z 2025 roku.

Donald Tusk – premier rządu 13 grudnia jest znany z bezwzględnego niszczenia konkurencji w swoim ugrupowaniu. Ma to być główną motywacja Tuska, by samodzielnie wystąpić w wyborach prezydenckich odsuwając Rafała Trzaskowskiego.

Analitycy podkreślają także duży negatywny elektorat Trzaskowskiego związany z problemami, jakie przysporzył Warszawie. Katastrofa komunikacyjna stolicy oraz forsowanie programów związanych z „zielonym ładem” i promocja środowiska LGBT ma być balastem dla kandydatury Trzaskowskiego.

Donald Tusk niepodzielnie władający KO-PO może chcieć sięgną po władzę prezydencką, by dać swojemu ugrupowaniu monopol i skupić całość władzy w Polsce w jednym ręku.

źródło: pp

fot. GD

r e k l a m a
Facebook Comments