Boks i sporty walkiSport

Wielki powrót Adamka! Zmierzy się z czeczeńską gwiazdą KSW

Tomasz Adamek, legendarny bokser i były mistrz federacji IBF i IBO przez wiele lat zarzekał się, że nie będzie walczył w organizacjach MMA. Wielkie pieniądze skusiły jednak byłego mistrza do powrotu na ring.

Tomasz Adamek 24 lutego zmierzy się z pochodzącym z Czeczenii byłym mistrzem KSW, Mamedem Chalidowem. Pojedynek zaplanowano na 6 rund.

Adamka i Chalidowa dzieli sportowa przepaść. Adamek rywalizował w ringu z najlepszymi bokserami świata zdobywając mistrzowskie tytuły globalnych organizacji IBF i IBO.

Chalidow jest gwiazdą KSW, od 20 lat walczy dla tej organizacji i nigdy nie zdobył światowego uznania wychodząc do walk w najlepszych organizacjach skupiających zawodników MMA.

Mimo, że Czeczen jest młodszy od Adamka o 4 lata i ma większe doświadczenie w MMA, eksperci zgodnie stawiają na Adamka. Minusem ”górala” jest fakt, że Polak ostanie starcie stoczył już 6 lat temu.

Zawodnicy nie zdradzają swoich honorariów za walkę, wiadomo jednak, że łącznie otrzymają około 4 milionów nie licząc wpłat od sponsorów.

Facebook Comments