Zabójcze upały nad Polską. Kiedy zmiana pogody?

Nad Polska od kilku dni dominuje afrykański upał. Pogoda w dzień sięga nawet 35 stopni Celsjusza a w nocy nie spada poniżej 21. Taka pogoda ma nadal dominować jednak najbliższe dni mogą przynieść gwałtowne i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

r e k l a m a

Tegoroczne lato w Polsce rozpoczęło się falą upałów. W większości regionów naszego kraju temperatura w dzień przekraczała 30 stopni, miejscami sięgając 35.

Tak wysokie temperatury utrzymujące się przez kilka dni zapowiadają możliwość nadejścia gwałtownych burz i opadów. Już z wtorku na środę przez Polskę przejdą deszcze i burze. Niestety dadzą one tylko chwilowy spadek temperatury.

Upały mają utrzymać się do piątku. W weekend pogoda ma ustabilizować się na poziomie około 25 stopni Celsjusza w dzień. Opady poza wtorkiem i środą wystąpią incydentalnie w połączeniu z krótkimi burzami które mogą pojawiać się w całej Polsce.

W czasie upału pamiętajmy o zwierzętach, także tych żyjących dziko obok nas oraz o dzieciach i osobach starszych dla których takie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne.

Żródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.