AktualnościCiekawostkiPolska

Alkohol i papierosy znikają z półek sklepowych. Do świąt może ich zabraknąć!

Podwyżki cen zapowiadane na 1 dzień stycznia 2022 roku dotyczą wielu produktów. Jednymi z nich są alkohol i papierosy. Wzrost akcyzy ma radykalnie przełożyć się na wzrost cen tych produktów. Klienci robią zapasy, hurtownie ograniczają sprzedaż.

W wielu sklepach występują braki w najpopularniejszych alkoholach oraz papierosach. Klienci już dziś nie mogą kupić wielu marek produktów spirytusowych i tytoniowych. Zjawisko to jest związane ze zmianą stawek akcyzy z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Widać wzmożone zapotrzebowanie na niektóre gatunki papierosów. Nie wiem czy klienci robią zapasy przed świętami ale mamy problem też z zamówieniami. Hurtownie w naszym regionie ograniczają dystrybucję wielu gatunków papierosów. – mówi jeden z właścicieli sklepu spożywczego w Lublinie.

Także hurtownie ograniczają dystrybucję towarów akcyzowych. Ma to być związane z działaniem producentów papierosów i alkoholu, którzy magazynują produkcję by sprzedać ją już z nową akcyzą.

Zbieg kilku czynników może doprowadzić do braku papierosów i alkoholu na rynku w ostatnich dniach roku. Może to być szczególnie dotkliwe w okresie zabaw sylwestrowych.

Podwyżki cen alkoholu i papierosów zatwierdzone! Prezydent podpisał ustawę

Źródło: PP

fot. ilust.

Facebook Comments