CiekawostkiKościółPolska

Ks. Dominik Chmielewski w ogniu krytyki! Zaatakował go katolicki publicysta

Ksiądz Dominik Chmielewski jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych-rekolekcjonistów. Jego kazania przyciągają tłumy, jednak za popularnością idzie także fala krytyki ze strony wielu duchownych oraz świeckich. Ostatnio na swój celownik wziął go publicysta Tomasz Terlikowski.

r e k l a m a

W jednym z ostatnich kazań ks. Chmielewski wygłosił tezę, że większość ludzi trafi do piekła. Takie autorytatywne stwierdzenie duchownego rozjuszyło publicystę związanego z mediami katolickimi, Tomasza Terlikowskiego.

Terlikowski zażądał nawet na Facebooku kar dla tradycyjnego duszpasterza: “Zazwyczaj tego nie robię. Nie jestem teologiem, nie mam kompetencji kaznodziejskich, nie jestem duszpasterzem. Ale tym razem zrobię wyjątek. “Nauka”, którą ksiądz Dominik Chmielewski SDB zatytułował “Większość ludzi idzie do piekła” to opowieść, która woła o pomstę do Nieba, i o reakcję przełożonych. I to na wielu poziomach. Ksiądz Chmielewski uprawia religijność lękową, jego Bóg jest bezsilny, jego teologia to lękowy pelagianizm doprawiony tanią gnozą, a źródłem jego nauczania są objawienia prywatne, a nie Objawienie”.

r e k l a m a

Co ciekawe ksiądz Dominik Chmielewski pochodzący z diecezji bydgoskiej został nieformalnie poparty przez tamtejszego biskupa który wstąpił do „Wojowników Maryi” – kontrowersyjnej wspólnoty męskiej kierowanej przez Chmielewskiego. Jednocześnie Diecezja biskupa bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka od lat wspiera i prenumeruje „Tygodnik Katolicki” pismo którego czołowym publicystą jest Terlikowski.

Źródło: pp

fot.arch.

KS. DOMINIK CHMIELEWSKI: błędy w nauczaniu i prywatna armia wojowników

r e k l a m a
Facebook Comments

7 komentarzy do “Ks. Dominik Chmielewski w ogniu krytyki! Zaatakował go katolicki publicysta

 • Szanowny Panie Terlikowski , niech Pan pomni co mówiła Matka Najświętsza w Fatimie Czy też uprawiała pelagianizm według Pana, mówić, że większość ludzi trafia do piekła. No tak, ale pan taki dyżurny katolik w razie czego do użycia!!!

 • Terlikowski tylko udaje że jest katolickim publicystą. Tak nie jest . To wyznawca lewactwa i wszelkiej maści wywrotowców. Tak zwany obrońca ‘uciśnionych. On od dawna już nie ma nic z katolicyzmem. Ostatnio odleciał mówiąc że ludzie dobrzy, empatyczni są Ukraińcami. Coś z jego głową jest nie tak.

 • Ksiądz Chmielewski przemawia do mnie niesamowicie i właśnie daje mi osobiście wielkie wsparcie, często odwołuje się do Biblii i ja cytuje w wielu kazaniach. Nie widzę w nim żadnej winy. W ogóle nie rozumiem za co go tak niektórzy chcą tępić, a może za to, że mówi po prostu niewygodne rzeczy, wymagające, dla mnie jest wspaniały. Każdy kto jest prawdziwym uczniem Chrystusa musi doświadczyć jakiegoś krzyża, to tylko potwierdza, że idzie droga Chrystusa, a nie świata. Wcale nie czuje, żeby straszył pan Bóg nie obiecywał że nie będzie kary dla nikogo. Jak ktoś postępuje właściwie to się nie musi bać. Nie widzę żadnych niezgodności z Pismem Świętym. W sumie zostało przepowiedziane w Biblii, że wąska jest droga do zbawienia, nie szeroka. Kościół katolicki coraz bardziej idzie nurtem światowym, to znaczy szerokim. Jak będę musiała wybierać wolę być z KS. Chmielewski. Niech się trzyma. Nie odbierać tak wspaniałego kapłana ludziom. To co mówi myśli tak wiele ludzi, żeby się niektórzy zdziwili, w tym o pandemii, komunii na rękę itp. kto tu się boi? Każdy niech ma prawo do własnej oceny. Tak zawsze było, ale ostatnio już coraz mniej można mówić. W zgodzie ze swoim sumieniem, odczuciem.

 • Popieram księdza Chmielewskiego. A pan Terlikowski to szkoda słów. Tyle w temacie.

 • Ks. Chmielewski to wspaniały kapłan, prorok na dzisiejsze czasy, który nie boi się mówić prawdy, troszcząc się o zbawienie innych. Dlatego jest atakowany. Niewygodna prawda zawsze była atakowana.
  A Pan Jezus mówi: ,, Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? …..Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby wyjąć drzazgę z oka swego brata”. Nie wystarczy czytać Pismo Święte. Trzeba żyć Ewangelią, a tego właśnie uczy Ks. Dominik. Bogu dzięki za tego kapłana !!

 • Słucham Księdza Chmielewskiego i dziękuję za wszystkie kazania niech Matką Boża ma księdza w swojej opiece.

 • Dziekuje panu Bogu za Ks. Chmielewskiego, pouczające kazania , wielu ludzi nawrócili się , modlą się na różańcu do Maryiji, , kapłan z powołania ,
  Prośmy Matkę aby zsyłała wszelkie łaski Ks. Chmielewski .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *