Szokujące słowa papieża! Franciszek chce skończyć z celibatem księży

Podczas wywiadu papieża dla portalu infobea.com, Franciszek został zapytany o celibat. Nieoczekiwanie papież stwierdził, że Watykan planuje zweryfikować swoje zdanie na temat celibatu księży!

r e k l a m a

Papież Franciszek do początku swojego pontyfikatu szokuje wielu wiernych swoimi liberalnymi poglądami i pomysłami. Papież zrezygnował już z wielu reform swojego konserwatywnego poprzednika. Teraz planuje zmianę przepisów kościelnych na temat celibatu.

W rozmowie z argentyńskim portalem infobea.com papież został zapytany o celibat. Franciszek odpowiedział, że było to tymczasowe rozwiązanie i nie ma przeciwwskazań by księża mieli żony.

Celibat w Kościele zachodnim jest przepisem tymczasowym. Nie jest wieczny jak święcenia kapłańskie, które “są na zawsze” — mówił papież.

Byłoby to odejście do ponad tysiącletniej tradycji i ogromna zmiana w Kościele katolickim. Jednak Franciszek powołuje się na, według niego, pozytywny przykład kościołów wschodnich.

r e k l a m a

Papież zapytany wprost, czy Watykan zrewiduje zasady dotyczące celibatu księży, odparł, że TAK.

Zniesienie celibatu byłoby największą reformą w Kościele od czasu Synodu Watykańskiego II. Zniesienie celibatu budzi liczne kontrowersje także wśród samych księży. Taka decyzja Franciszka może doprowadzić do kolejnych rozłamów w kościele i powstania grup nieuznających decyzję papieską.

Papież Franciszek satanistą? Cejrowski nie ma wątpliwości!

Źródło: infobea.com

fot. arch. GD

Facebook Comments