AktualnościCiekawostkiPogoda

UWAGA na gwałtowne zmiany pogody. IMGW wydał alerty!

Upalne dni mogą wkrótce przynieść gwałtowne zjawiska pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla części województw.

Czerwiec przynosi nam gwałtowne zjawiska pogodowe. Niedawne nocne przymrozki sięgały nawet – 3 stopni Celsjusza. Susza daje się we znaki w większości kraju. Miejscami wilgotność w lasach spadła poniżej 10 procent, co jest porównywalne z wilgotnością kartki papieru.

r e k l a m a

Upalne dni mogą wkrótce przynieść falę burz i nagłych opadów. IMGW wydało na ten temat alerty. Poziom wód w wyniku gwałtownych burz i opadów może stać się niebezpieczny i powodować podtopienia. Ostrzeżenie to dotyczy południowej i wschodniej części Polski.

Jeszcze gorsze skutki mogą przynieść opady gradu, jakie prognozuje się dla okolic Podkarpacia. Także tam ryzyko podtopień i krótkotrwałych wezbrań rzek jest największe.

Poza krótkotrwałymi opadami deszczu, które miejscami mogą być intensywne, tak zwany “długi weekend” ma przebiegać pod znakiem słońca i temperatur w okolicach 26-27 stopni Celsjusza.

źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments