Homoseksualiści i SB. Kulisy kariery Bogusława Wołoszańskiego

Bogusław Wołoszański stał się idolem telewidzów z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Jego programy przyciągały przed ekrany miliony widzów. Zaskakująca kariera Wołoszańskiego w TVP czasów Urbana była możliwa dzięki jego aktywnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL.

O współpracy Wołoszańskiego z SB było wiadomo od dawna. Jego błyskotliwa kariera, wyjazdy zagraniczne i kluczowa rola w TVP u schyłku PRL były możliwe dzięki jego zaangażowaniu we współpracę z komunistycznymi służbami.

Na jaw wychodzą kolejne fakty z działań Wołoszańskiego na rzecz SB. Miał on donosić między innymi na swojego kolegę z TVP informując o jego homoseksualnych romansach z innymi czołowymi postaciami reżimowej telewizji. Miał on również aktywnie donosić na innego homoseksualistę, z jakim miał kontakty podczas swojego pobytu w Londynie.

Jak się okazuje cała swoją karierę oraz wyjazdy zagraniczne w czasach PRL, Wołoszański zawdzięczał współpracy z SB. Według IPN działał on pod kryptonimem REWO.

Obecnie kariera Wołoszańskiego przygasła a jego książki i programy cieszą się coraz mniejszym powodzeniem. Obecnie postanowił on wystartować w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej pod wodzą Donalda Tuska.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments