CiekawostkiKościółPolska

Kto doprowadził do samobójstwa księdza? Rusza śledztwo w sprawie śmierci ks. Ziółkowskiego

Samobójcza śmierć księdza Piotra Ziółkowskiego wstrząsnęła opinią publiczną. Lincz medialny oraz ujawnienie jego danych w sieci mogło być przyczyna tragicznej decyzji salezjanina.

Sprawa księdza Ziółkowskiego stała się głośna po tym jak w mediach społecznościowych został posądzony o czyny nieobyczajne. Osoby kolportujące te wiadomości ujawniły dane i wizerunek księdza, mimo że nie było potwierdzenia na jego działania sprzeczne z prawem. Także policja która podjęła interwencję po zgłoszeniu podejrzenia czynów nieobyczajnych nie stwierdziła takiego faktu.

Szczecińska prokuratura podjęła sprawę śmierci księdza badając kilka wątków, w tym działania, które mogły doprowadzić go do tragicznej decyzji odbierania sobie życia.

Prokuratura w Stargardzie przyjęła kwalifikację prawną czynu na podstawie art. 177 par. 2, a więc wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym. Niemniej jednak w naszym postępowaniu najprawdopodobniej będą badane też inne wątki, związane ze sprawą – powiedział portalowi i.pl prcownik szczecińskiej prokuratury. Mamy od dzisiaj akta tej sprawy u siebie. Są one analizowane właśnie pod kątem potrzeby przejęcia tej sprawy do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie, ale na razie – z tego, co wiem – decyzja ta jeszcze nie zapadła – dodał Wieczorkiewicz.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments