AktualnościCiekawostkiPogoda

IMGW ostrzega: duże opady śniegu i spadek temperatur

Nad Polskę nadchodzi niż Robin, ma on przynieść nawet do 30 centymetrów opadów śniegu oraz niebezpieczne warunki na drogach.

r e k l a m a

Niż Robin znad Alp nasuwa się nad Polskę. Już w piątek mają wystąpić duże opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 centymetrów.

Jednocześnie nastąpi duża różnica temperatur na terenie Polski. Na północnym wschodzie mają być – 4 stopnie Celsjusza natomiast w centrum kraju i nad morzem temperatura może dojść nawet do + 4 stopni.

W nocy z piątku na sobotę opady śniegu się nasilą. Szczególnie w Małopolsce i na Podkarpaciu może spaść do 12 centymetrów śniegu.

Szczególnie niebezpieczna sytuacja wystąpi na drogach. Marznąca mgła oraz opady śniegu z deszczem mogą miejscowo utrudnić jazdę kierowcom.

r e k l a m a

W nocy z soboty na niedzielę na południu kraju nadal wystąpią intensywne opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej za całą noc o około 15 cm.

Łącznie cały weekend może przynieść w niektórych regionach kraju nawet 30-centymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.

Na koniec weekendu, na przełomie niedzieli i poniedziałku zapowiadany jest duży spadek temperatur, na ternach podgórskich mróz może sięgnąć nawet – 17 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie około – 10 stopni.

 

Źródło: pp

fot. ilust.

 

Facebook Comments